DID & SUNSTAR

SUNSTAR jest japońskim dostawcą zębatek i tarcz hamulcowych do wszystkich głównych wytwórni motocykli w Japoniii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Zakup produktów SUNSTAR to wybór produktu o najwyższej jakości, niezawodności i trwałości. SUNSTAR zaleca wymianę zębatek w komplecie z łańcuchem zastosowanym jako fabryczne wyposażenie motocykla. W procesie produkcji zębatek zamienników, SUNSTAR wykorzystuje 50 lat doświadczeń w produkcji części oryginalnych dla większości marek motocykli. Wszystkie produkty SUNSTAR są wytwarzane z najlepszych materiałów, opracowanych wyłącznie do produkcji zębatek napędowych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji części oryginalnych, SUNSTAR nieustannie usprawnia proces produkcyjny i unowocześnia park maszynowy. Co więcej fabryki SUNSTAR które produkują zamienniki są to te same fabryki które produkują części oryginalne! W konsekwencji takiego stanu rzeczy fabryki SUNSTAR są nieustannie kontrolowane i atestowane przez głównych światowych producentów motocykli.

Aktualny cennik zębatek SUNSTAR

 

Zębatki SUNSTAR – katalog ONLINE

 

Sunstar SprocketZębatki napędowe wykonane są dokładnie według specyfikacji producentów motocykli. Wszystkie poddawane są obróbce cieplnej, wykonane w kolorze czarnym.

 

 

 

 

 

Aluminiowe zębatki napędzane wykonana są z duraluminium 7075 T-6 stosowanego w przemyśle lotniczym. Wysoka twardość i trwałość dzięki procesowi anodowania oraz bardzo niska waga przez opracowany komputerowo system otworów sprawia iż zębatki są wybierane przez czołowych zawodników  MotoGP oraz Supercross.

 

 

 

 

 

Zębatki napędzane stalowe typu SL są rezultatem procesu badawczego CAE (inżynieria komputerowa). Otwory zmniejszające wagę mają kształt bumerangu co zapewnia najbardziej korzystny współczynnik moc-waga. Wszystkie zębatki SL są utwardzane indukcyjnie: powierzchnie które mają kontakt z rolką łańcucha są utwardzone podczas gdy rdzeń zęba jest miękki i elastyczny. Połączenie materiału o wysokiej jakości, perfekcyjnego procesu produkcji i projektu daje zębatkom SL wytrzymałość do 35 000 km (przy normalnej turystycznej eksploatacji).

 

 

 

 

Zębatki napędzane typu Z zostały opracowane dla kierowców motocykli cross i enduro którzy stale dążą do zredukowania masy motocykla. Zastąpienie zębatki stalowej zębatką ze stopu aluminiowego to redukcja wagi o około 70%, niestety aluminium jest nietrwałe (przebieg do 4000 km) co powoduje konieczność częstej wymiany tylnej zębatki. SUNSTAR opracował zębatkę która ma wytrzymałość zębatki stalowej, wagę niemalże aluminiowej i właściwości samoczyszczące. Zębatka -Z wykonana jest ze stali o specjalnym pofalowanym kształcie korony zębów które są hartowane indukcyjnie.